Filípkovi s láskou. / Šestinedělí

Šestinedělí

  

 

 

Po tragické události, kterou nám život připravil, čeká bohužel na ženy, kterým miminko zemřelo, klasické šestinedělí…

 

Je to to nejhorší období. Všude, kam oko dohlédne jsou miminka. Kdykoli jsem potkala miminko ve stejném oblečku, který já mám ve skříni pro Filípka nebo nedejbože stejný kočárek, začala jsem se hroutit.

Ač jsme dali vědět mnoho lidem, stejně se vždy našel někdo, kdo mi začal gratulovat k miminku, protože jsme se viděli naposledy pár dní před Filípkovou smrtí.

Kontrola po šestinedělí bylo drama. Doufala jsem, že čekárna bude prázdná nebo že přijdu okamžitě na řadu, ale bohužel se tak nestalo.

Seděli jsme s Petrem v čekárně a mě zachvacovala šílená panika, nemohla jsem dýchat. Všude na zdech stovky fotek nádherných miminek.

Těhotné maminky, co seděly vedlě mě, jedna těsně před porodem. Musela jsem odejít na záchod, kde jsem hystericky začala plakat a snažila se uklidnit a ledovou vodou trochu vzkřísit.

 

Drama pokračovalo v ordinaci, kde jsem se témeř složila hned po vstupu při slovech upřímné soustrasti. Horší to ale bylo na gynekologickém křesle, kde jsem při ultrazvuku automaticky hledala mého Filípka a viděla prázdno.

Na pár vteřin mi to vůbec nedošlo. Že už není. A nebude.

 

Tohle jsou rány do srdce, které nelze popsat.

 

ZDRAVÍ: 

Bohužel se u mě objevilo několik zdravotních komplikací, proto jsem absolvovala řadu různých vyšetření.

V porodnici jsem ztratila hodně krve, proto jsem přijala 2 krevní transfuze, ačkoli mi to bylo zpočátku proti mysli.  Ale díky nim jsem nyní v celkem dobrém zdravotním stavu (stále jsem ale byla hluboko pod hranicí minima). Bez transfuzí by trvalo mnoho týdnů, než bych se dala dohromady.

 

*

Měla jsem také ohromné otoky a velmi kolísavý tlak, který mi dal pořádně zabrat. Podotýkám, že jsem nikdy, ani v těhotenství problémy s tlakem neměla.

Dostala jsem tedy léky, sledovala pravidelně krevní tlak (pažním měřičem tlaku, ten na zápěstí měří mylně!).

Tlak se ale velmi brzy srovnal sám a léky jsem vysadila (Dopegyt). I nadále mě ale sledovali.

Bohužel se ukázalo, že ač jsem měla celý život vzorný tlak 120/80, v pořádku není. Myslela jsem, že se zcela vrátil na původní hodnoty, jelikož se měřím občas i doma.

Ale po dalším vyšetření bylo zjištěno, že tělo ještě v pořádku není a tak při sebemenším rozrušení mi tlak rapidně stoupá (aniž bych to já pocítila).

Takže mi, k mé nevůli, nasadili léky na tlak. Je prý nutno ho srovnat právě proto, abych byla do případného dalšího těhotenství v pořádku.

 

*

Prošla jsem sonem ledvin, štítné žlázy, sonem srdce, měla jsem holter na tlak (24h měření tlaku krabičkou, co máte u sebe), prošla jsem mnoha krevními testy.

 

*

Lékaři měli podezření na trombofilii neboli poruchu srážlivosti krve. Tato se prý může projevit až v samotném těhotenství (ale nemusí to být při prvním).

Zatím poslední stanicí byla tedy  hematologie, kde dělali specielní krevní testy, vyšetřili DNA a podobně. Neshledali ale nic zásadního, co by vedlo k úmrtí miminka.

Nyní nás čekají další rozšířené testy a opět čekání na výsledky.

 

*

V návaznosti na všechny ty potíže si stále říkám, zda není příčina ještě někde jinde. V prvním těhotenství v roce 2000-2001 jsem několikrát během těhotenství krvácela. 4 měsíce v kuse jsem zvracela a to nejen ráno, ale i odpoledne, večer, v noci.

V šestinedělí jsem krvácela 2 měsíce a to velmi silně.

Následovalo několik šílených let, kdy jsem krvácela i 28dní v měsíci! I když mi dělali mnoho vyšetření, nikdy na nic nepřišli. Je toto vůbec možné?

Není to naopak příznak, že už tehdy nebylo něco v pořádku?

Hematologie neprokázala žádné poruchy. Jsem zcela v pořádku.

Takže opět žádná odpověď. Primář sám říkal, že je to divné. Že zpravidla je za úmrtím takto "hotového" miminka nějaký důvod. My bohužel žádný nenašli.

 

*

V tomto šestinedělí krvácení proběhlo mírně. Velmi silně jsem krvácela jen 3 dny a to po podání injekce na ředění krve, kterou jsem měla před odletem na a z dovolené.

 

 

*

 

Pokud Vás zajímá, jaké léky jsem brala v šestinedělí a beru nyní, podívejte se do odkazu Moje léky  .